ناتوانی ناوگان‌های اطفای حریق؛ بلای جان جنگل‌های کشور

این مطلب دراین تاریخ ارسال شده است پنجشنبه, ۲۷ تیر, ۱۳۹۲ در ساعت ۲۲:۱۸

     هم‌زمان با آغاز گرما و فصل خشک تابستان و پایان زمان برداشت محصولات کشاورزی که متأسفانه باعث کاهش سطح احتیاط و حتی همکاری‌های کشاورزان در پیشگیری از وقوع حریق در رویشگاه‌های جنگلی و مرتعی شده است، روند وقوع حریق‌های انسان‌سازبه‌طرز نگران کننده‌ای شتاب گرفته و آخرین آن‌ها،رویشگاه‌های ارس استهبان فارس است که ناباورانه بیش از ۴۸ ساعت است که در آتش بی‌احتیاطی و فرهنگ غلط کشاورزان منطقه در حال سوختن است!

     سوزاندن کاه و کلش برجای‌مانده در اراضی تحت کشت گندم و جو یکی از شیوه‌های نادرست و غیرکارشناسی در میان برخی کشاورزان است که در اکثر مواقع سبب گسترش آتش به عرصه‌های جنگلی و مرتعی اطراف شده و این‌چنین گونه‌های منحصربفردی مانند ارس‌های ارزشمند کوهستان تودج را تبدیل به خاکستر می‌کند.

      گفتگوی نگارنده با خبرنگار روزنامه آرمان را که می‌توانید در اینجا بخوانید؛ شرح نابسامانی ناوگان‌های اطفای حریق نهادهای دولتی متولی است که ظاهرا” عزم امیدوار کننده‌ای برای پایان دادن به ناتوانی‌های آن‌ها نیز مشاهده نمی‌شود!

آرمان۲ دیدگاه لـ ناتوانی ناوگان‌های اطفای حریق؛ بلای جان جنگل‌های کشور

 1. الهه مدني گفته است:

  ۲۹ تیر, ۱۳۹۲ در ساعت ۱۰:۲۳

  نمیدونم ولی تا وقتی منابع طبیعی رو چرخ پنجم کشاورزی میدونن و باری رو دوشش …کاری هم در جهت افزایش آگاهی کشاورزا انجام نمیدن و اونا هم بدون ترس از هرگونه عواقبی باعث بروز چنین مشکلاتی میشن… باعث تاسفه 🙁

 2. هومان خاکپور گفته است:

  ۲۹ تیر, ۱۳۹۲ در ساعت ۱۵:۰۷

  به الهه مدنی:
  چرخ پنجم را خیلی خوب گفتین! در صورت ضرورت فقط از اون بهره میکشن …
  سپاس

Leave a comment