در باره

در یک شب سرد زمستانی به دنیا آمدم. سال ۱۳۴۷ بود و من در بام ایران – بروجن (روستای دوراهان) چشم به دنیا گشودم. از نخستین و ماناترین خاطرات زمستان‌های کودکی‌ام، برف‌های فراوانی بود که در تمام زمستان، طبیعت‌مان را سپیدپوش می‌کرد و می‌شد از روی انبوه برف‌های داخل کوچه‌ها به راحتی به بام خانه‌ها رسید …

در سال ۱۳۷۱ در رشته مهندسی منابع طبیعی (مرتع و آبخیزداری) از دانشکده منابع طبیعی کرج (دانشگاه تهران) فارغ‌التحصیل شدم. یافتن دوستانی کم‌همتا و همراهانی هم راه از باارزش‌ترین یافته‌های من در دوران دانشجویی است.

از خرداد سال ۱۳۷۱ وارد اداره کل منابع طبیعی استان چهار محال و بختیاری شدم. در بخش‌های مختلف شامل مرتع، جنگل، حفاظت و برنامه‌ریزی انجام وظیفه کردم. بیش از ۵ سال هم به عنوان مسئول اداره منابع طبیعی در شهرستان‌های جنگلی اردل و لردگان چهار محال و بختیاری انجام وظیفه نمودم. عضویت در هیأت داوری بررسی و تصویب طرح‌های مرتعداری، دبیری هسته‌ی نظارت و ارزیابی و مسئولیت طرح و برنامه نیز از جمله دیگر فعالیت‌ها در کارنامه کاری‌ام در منابع طبیعی است. هم اکنون نیز به عنوان کارشناس در اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری چهار محال و بختیاری(شهرکرد) مشغول به کار هستم.

من هومان خاکپور، فعال منابع طبیعی و محیط زیست در استان چهارمحال و بختیاری هستم.

هدفم از انتشار این تارنما؛ دیده‌بانی سزاوارانه و مسئولیت‌شناسانه از طبیعت ناب زادگاهم – سرزمین مقدس مادری در دیار بختیاری – ایران است، تا با انتشار دیده‌های این دیده‌بانی در جامعه برای نهادینه‌کردن روحیه‌ی پیروی از قوانین حاکم بر طبیعت ظرفیت‌سازی کنیم و با جلب مشارکت مؤثر هموطنان، ضریب پاسداری از طبیعت وطن را ارتقاء بخشیم.

… و در این راه بر عمق و پختگی دیده‌هایم بیافزایم تا در هم اندیشی‌ها و تصمیم‌سازی‌های حوزه‌ی منابع طبیعی و محیط زیست مفیدتر واقع شوم. امید دارم از طریق این تارنما بتوانم برای «بازیافتن جایگاه سزاوار طبیعت در سبد اولویت‌های راهبردی دولتمردان» گامی کوچک بردارم تا در فرصت اندک باقیمانده، طرح «رهاسازی طبیعت زاگرس» عملیاتی شود.

برای تماس با من: hoomankhakpour@gmail.com

همکاری در تهیه برخی از طرح‌های مطالعاتی و اجرایی و … :

– تهیه بیش از ۲۰ فقره طرح مرتعداری در مراتع استان چهار محال و بختیاری

– همکاری در تهیه ۳ فقره طرح مدیریت منابع جنگلی در جنگل‌های استان چهار محال و بختیاری

– همکاری در تهیه ۲ فقره طرح مدیریت منابع طبیعی در استان چهار محال و بختیاری

– همکاری در تهیه طرح صیانت از جنگل‌های زاگرس (استان چهار محال و بختیاری)

– همکاری در تهیه ۲ فقره طرح مدیریت حوضه‌های آبخیز در استان چهار محال و بختیاری

– همکاری در تهیه سند چشم اندازه ۲۰ ساله منابع طبیعی استان چهار محال و بختیاری